przedszkole

Wybór przedszkola dla dziecka jest bardzo ważnym krokiem dla każdego rodzica. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że rodzicowi jest obojętne w jakie ręce trafi jego pociecha. Rodzice zastanawiają się czy lepsze będzie przedszkole samorządowe, czy przedszkole prywatne. Pomijając cenę za przedszkole, jedne i drugie oferują niby to samo – opiekę i nauczanie dzieci. Pytanie jakie należy postawić, to na jakim poziomie dana wiedza jest przekazywana w tych placówkach.

Nie można z góry założyć, że w placówkach prywatnych wiedza jest przekazywana na wyższym poziomie, to raczej zależy od kwalifikacji i podejścia osób przekazujących ta wiedzę. Na pewno jednym z czynników, które maja bardzo duży wpływ na efekty wychowawcze w przedszkolach, ma ilość dzieci jaka jest w jednej grupie. W przedszkolach samorządowych ilość dzieci w jednej grupie jest znacznie wyższa niż ma to miejsce w przedszkolach prywatnych. Oczywiście za tą mniejszą ilość przedszkole prywatne każe sobie więcej zapłacić.

Najważniejszym jednak czynnikiem jaki powinien decydować o wyborze przedszkola, jest nie ilość dzieci w grupie, nie poziom wiedzy opiekunek, ale cierpliwość osób, którym się oddaje pod opiekę nasze pociechy. Niejednokrotnie każdy rodzić był doprowadzony do szału przez swoją pociechę. Możemy sobie tylko wyobrazić co może spowodować grupa 15-20 dzieci. To jak radzą sobie opiekunki w takim zamieszaniu, jak potrafią zająć dzieci, to są czynniki, jakie powinny wpływać na decyzje o wyborze przedszkola.

Tags: , ,